Kde pomohou chudákovi?

Zkuste nechat peněženku i s veškerými financemi někde ukrytou a žít bez koruny! Vyrazte třeba do ulic, do obchodních center, kulturních svatostánků, na sportoviště,… Co se stane? Na spoustu z podobných míst vás ani nepustí, pokud si nezaplatíte vstup, jinde vás sice nechají pobýt, ale budou ostřížím zrakem sledovat, nehodláte-li si přilepšit nezákonně na jejich úkor, protože do obchodů přece slušní lidé bez peněz nechodí. A na ostatních veřejných prostranstvích, kde se nic platit nemusí, se také sotva budete cítit dobře – protože co tam vlastně dělat bez koruny v kapse, že?
Jenže co potom doma? Upomínka za nezaplacený nájem, kvůli nezaplaceným složenkám odpojená elektřina a možná i topení či voda, hrozby vystěhováním, exekutoři hledající tu něco, co by vám mohli sebrat a zpeněžit,…
A vyhlídky? Dost možná jedině neradostné. Protože dokud nezaplatíte, líp nebude. A vy nezaplatíte, protože na to nemáte.

Možná máte štěstí, že byl výše napsaný scénář pouhou fikcí, která vás nikdy nepotkala a nikdy ani nepotká. Ale každopádně se to stát může a také stává, jak by mohli dosvědčit ti, kdo v takové realitě žít musí. Pro něž to není utopie, ale běžný život. I vás to může jednoho dne potkat. Že se na vás budou valit povinnosti platit, jenže nebude z čeho.

A proto byste měli vědět, že stane-li se tak, může vám pomoci třeba hypotéka na družstevní byt. A to proto, že právě zde jde o půjčku, již má šanci získat každý, kdo
– může za půjčené peníze dát do zástavy nemovitost
– a má alespoň na nejnižší možné splátky.
Tady se nežádají ani přemrštěně vysoké příjmy, ani skvěle vypadající daňové přiznání, ani čisté registry dlužníků, ani nic jiného. Jen to dvojí, co před okamžikem zaznělo.
A kdo nemovitost a aspoň nějaký příjem má, může si přes internet směle zažádat. A bude mu vyhověno velice rychle, za optimálních podmínek, s možností splácet od jednoho roku do třiceti let, ale i splatit vše kdykoliv předčasně, bez rizika, že se tu ve smlouvě objeví nějaký ten nepříjemný háček.
Na tuto hypotéku je prostě spolehnutí. Což oceňuje každý, komu už někdy prospěla.