Pokud soukromému podnikateli jeho firma vynáší, má to docela jednoduché. Stačí pracovat a následně si užívat plodů své práce, tedy zisku.

Jenže ono to bohužel často až tak snadné není. Nejednou je naopak třeba do podnikání nějaké ty peníze vkládat, aby se toto zdárně rozvíjelo nebo aspoň nekrachovalo v těžkých časech. A kde tyto vzít, pokud je takový vlastník firmy nemá?

Nejednou přijde v takových těžkých chvílích vhod nebankovní podnikatelská hypotéka.

Proč zrovna ta?

Těch důvodů je tu více. A mezi ty nejzásadnější patří to, že jde o finanční produkt, který často hravě získají i ti, kdo by neměli někde v klasických bankách naději na úspěch. Taková hypotéka pro podnikatele je totiž dostupná i tehdy, když žadatel není schopen prokázat enormní příjmy, není nezbytně nutné mít čisté bankovní a nebankovní registry dlužníků, vadit nemusí ani exekuce. Zatímco v bance by nejeden komplikovaný žadatel neuspěl, tady je to jiná. Tady stačí vlastnit byt, dům, chatu, komerční objekt nebo jinou nemovitost na území našeho státu a dát ji nebankovní společnosti do zástavy a peníze určené k investování do podnikání se vždycky najdou.

Stačí si zažádat online, zaslat nebankovní společnosti požadované fotografie nemovitosti k posouzení, dohodnout se na podmínkách a je to. Vše je vyřízeno rychle a člověk získá až sedmdesát procent odhadní ceny oné nemovitosti s roční až třicetiletou dobou splácení za individuálně nastavených výhodných podmínek.

A taková hypotéka OSVČ i jakémukoliv jinému podnikateli může přijít vhod, ba může být i tou jedinou spásou. Protože kde jinde nabídnou podnikajícímu člověku v nesnázích úvěr s nízkým úrokem, bez poplatků předem, s možností čerpat peníze dokonce i expresně do čtyřiadvaceti hodin od podpisu smlouvy?

Stačí jen prokázat, že bude mít žadatel z čeho splácet, zaručit se zmíněnou nemovitostí a je to.