Půjčit si nemusí být těžké

Půjčky se dnes u nás nabízejí všude možně a dalo by se tak usuzovat na to, že se není třeba obávat případných finančních těžkostí. Pokud nevycházíme s penězi, stačí si přece zajít třeba někam do banky, požádat si tam o tolik finančních prostředků, kolik nám jich právě schází, a je to.
Jenže ono to tak ani zdaleka nefunguje. Půjčky se totiž sice nabízejí, ale výhradně těm, kdo jsou schopni a ochotni zaručit jejich řádné splacení. A právě na této povinnosti nejeden ze žadatelů ztroskotá.
Dokážete si to možná představit. Jak asi dopadne někde v bance žadatel, který přizná, že vydělává s bídou na svoji holou existenci a vlastně ani tento příjem nemá dlouhodoběji jistý? Jak asi dopadne někdo, u koho vyjde najevo, že už i bez té půjčky, o niž se uchází, musí splácet tolik jiných závazků, že je vlastně s podivem, že mu zbude aspoň na jídlo? Jak se asi budou úředníci dívat na někoho, kdo má záznam v registrech dlužníků, který naznačuje, že už dotyčný v dosavadním životě něco nesplácel tak, jak měl? Jakou reputaci asi má ten, kolem něhož krouží exekutoři jako supi?
Někdo takový má zkrátka smůlu. A také štěstí v neštěstí, pokud zná pojem hypotéka na družstevní byt.
Tato hypotéka je nejednou tím jediným, co dává naději na půjčení i těm, o něž jiné finanční instituce nestojí. U této nebankovní nabídky totiž nezáleží zase až tak moc na tom, co se žádá jinde, tady je potřeba splnit jenom naprosté minimum požadavků.
Kdo má na našem území nemovitost, kterou by se v rámci této hypotéky dokázal za půjčené peníze zaručit, respektive kdo zná někoho s nemovitostí, jenž by se zaručil za něj, má prakticky vyhráno. Kromě takové zástavy a prokázání, že bude mít dotyčný i příjmy postačující ke splácení, se tu totiž nic jiného nezbytně nežádá a ani nezkoumá. A stačí tu tak jenom vyplnit formulář na webu poskytovatele, poslat nějaké ty požadované snímky nemovitosti k posouzení e-mailem a už to jede. Do čtyřiadvaceti hodin se ví, zda dotyčnému půjčí a kolik, pak stačí podepsat smlouvu a peníze jsou k dispozici. Lze je použít na cokoliv, lze je splácet od jednoho roku po třicet let, případně je vrátit i předčasně a bez poplatků. Nic se neplatí předem, nikde žádný smlouvu znevýhodňující háček, výhradně výhodné úroky a poplatky,…
A to i pro někoho, komu by nikde jinde nepůjčili ani korunu!