Končí neúnosné navyšování cen nemovitostí

Konečně přichází úleva, ne úplná, ale povzbuzující. Ceny za nemovitosti totiž pomalu ale jistě ustávají. Zdražování nemovitostí bylo až neúnosné, na tom se jistě za poslední rok shodnou všichni, kteří si chtěli například koupit byt. Nejenom, že nebylo dostatek bytů, a lidé vlastně ani neměli z čeho vybírat, ale ceny za byty se vyšplhaly na opravdové rekordy. Naštěstí je už situace na trhu taková, že nemovitosti sice stále zdražují, ale už ne tak markantním způsobem. Takže pomalu ale jistě končí zdražování nemovitostí.
Malé byty jsou stále v kurzu
Mezi hlavní a nejžádanější patří stále malé byty. Jsou praktické, tolik nestojí, vystačí menší rodině, nebo dvou mladým lidem, kteří si chtějí zařídit vlastní bydlení, vyhovují také starším párům i mladým rodinám, takže se není co divit, že jsou stále žádané. Stále je jich však nedostatek a na trhu by se jich klidně upotřebilo daleko více.
o Vlastní bydlení si totiž touží pořídit každý z nás. Někteří na to však nemají finance, jiní nemají dostatek vlastních peněz na účtu nebo nemají dostatečně vysokou výplatu, aby utáhli splácení vysokého úvěru a ještě k tomu táhnutí celé domácnosti a například i dětí na školách a tak podobně. Často se tedy schylujeme k nájmům, které sice z hlediska vlastního bydlení nic neřeší, ale můžete si v nich spokojeně žít celý život.
Tržní ceny bytů a nemovitostí stále rostou, ale tempo se zmírnilo. O čem v poslední době můžeme mluvit? Nejvíce se zdražovaly byty a to snad v každém kraji. Některé to postihlo více, jiné méně, ale nárůst byl za poslední rok obrovský. Nyní už se snad situace stabilizuje a frekvence neustálého rapidního zdražování zpomaluje.
Který z krajů byl na tom nejhůře? Zejména kraj Jihočeský, Karlovarský a Liberecký. Menší procenta nárůstu cen nemovitostí, bytů, domů a pozemků pak zaznamenali ve Zlínském a Plzeňském kraji. Ovšem pokud byste i tam někoho potkali, tak vám samozřejmě budou hlásit, že ceny bytů jsou opravdu neúnosné a že jsou hrozně vysoko. Postupem času se také očekává stagnace.